Detta är resultaten från Select Cup 2021. Se de senaste resultaten från Select Cup 2022 här.

Senaste resultat

Select Cup 2021 börjar
Slut
2/10
3/10
15/10
16/10
17/10

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
17102307 sön 17/10 15:30 sön 17/10 Lugnet 1 P2008 Slutspel A Final Adolfsbergs IK Rosa 5 - 3 Karlslunds IF      
17102306 sön 17/10 14:40 sön 17/10 Lugnet 1 P2008 Slutspel B Final IK Östria Lambohov 1 - 7 IF Karlstad Fotboll 1      
17105406 sön 17/10 15:30 sön 17/10 Pettersbergs IP 11 v 11 P2007 Slutspel A Final Örebro SK Ungdom 1 0 - 3 Lindsdals IF/Smedby      
17105506 sön 17/10 15:30 sön 17/10 Lillåvallen 11 v 11 P2007 Slutspel B Final Enköpings SK UK 2 - 3 KB Karlskoga FF KB07      
17105605 sön 17/10 15:30 sön 17/10 Transtensvallen Konstgräs 11 v 11 P2007 S Slutspel A Final GIF Sundsvall 0 - 9 Hammarby IF FF      
17105604 sön 17/10 14:20 sön 17/10 Transtensvallen Konstgräs 11 v 11 P2007 S Slutspel B Final Västerås IK 0 - 1 Athletic FC Eskilstuna      
17104206 sön 17/10 14:30 sön 17/10 Trängen IP 1 F2008 Slutspel A Final AIK FF 3 - 0 QBIK Blå      
17104306 sön 17/10 14:30 sön 17/10 Trängen IP 2 F2008 Slutspel B Final Skiljebo SK 0 - 1 Örebro SK Ungdom      
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
17104307 sön 17/10 16:00 sön 17/10 Trängen IP 2 P2009 Grp A Sollentuna FK Färdig Saleby/Träs...orra Härene      
17105405 sön 17/10 14:00 sön 17/10 Pettersbergs IP 11 v 11 P2007 Slutspel A Semifinal IK Franke 8 - 9 Lindsdals IF/Smedby      
17105505 sön 17/10 14:00 sön 17/10 Lillåvallen 11 v 11 P2007 Slutspel B Semifinal Slätta SK 0 - 2 KB Karlskoga FF KB07      
17104205 sön 17/10 13:40 sön 17/10 Trängen IP 1 F2009 Grp A Värmdö IF Färdig Norrstrands IF VIT      
17104305 sön 17/10 13:40 sön 17/10 Trängen IP 2 F2009 Grp A Örebro SK Ungdom 1 Vit Färdig Karlbergs BK      
17102305 sön 17/10 13:30 sön 17/10 Lugnet 1 P2008 Slutspel A Semifinal Adolfsbergs IK Rosa 2 - 0 IFK Kumla      
17102405 sön 17/10 13:30 sön 17/10 Lugnet 2 P2008 Slutspel A Semifinal Karlslunds IF 3 - 0 Upsala IF      
17105404 sön 17/10 13:00 sön 17/10 Pettersbergs IP 11 v 11 P2007 Slutspel A Semifinal LSW IF 1 - 3 Örebro SK Ungdom 1      
17105504 sön 17/10 13:00 sön 17/10 Lillåvallen 11 v 11 P2007 Slutspel B Semifinal Enköpings SK UK 3 - 1 IFK Lidingö FK      
17105603 sön 17/10 13:00 sön 17/10 Transtensvallen Konstgräs 11 v 11 P2007 S Slutspel A Semifinal Hammarby IF FF 3 - 1 AIK      
17104304 sön 17/10 12:50 sön 17/10 Trängen IP 2 F2009 Grp A Ingarö IF I... Team Svart Färdig Norrstrands IF RÖD      
17102304 sön 17/10 12:40 sön 17/10 Lugnet 1 P2008 Slutspel B Semifinal BK Sport Gul 2 - 3 IK Östria Lambohov      
17102404 sön 17/10 12:40 sön 17/10 Lugnet 2 P2008 Slutspel B Semifinal IF Karlstad Fotboll 1 6 - 1 Stuvsta IF      
17105203 sön 17/10 12:30 sön 17/10 Björkvallen (Latorp) 1 P2009 Grp B Hammarby IF FF P09-30 Färdig Enköpings SK UK 2      
17105302 sön 17/10 12:00 sön 17/10 Björkvallen (Latorp) 2 P2009 Grp B Karlslunds IF HFK 2 Färdig Örebro Syri...a IF Ungdom      
17105403 sön 17/10 12:00 sön 17/10 Pettersbergs IP 11 v 11 P2007 Slutspel A 1/4 Final Lindsdals IF/Smedby 2 - 0 Adolfsbergs IK Svart      
17105602 sön 17/10 12:00 sön 17/10 Transtensvallen Konstgräs 11 v 11 P2007 S Slutspel A Semifinal Örebro SK Ungdom Svart 4 - 5 GIF Sundsvall      
17102303 sön 17/10 11:40 sön 17/10 Lugnet 1 P2008 Slutspel A 1/4 Final Adolfsbergs IK Rosa 5 - 0 Hovsta IF      
17102403 sön 17/10 11:40 sön 17/10 Lugnet 2 P2008 Slutspel A 1/4 Final Örebro SK Ungdomsklubb 0 - 2 IFK Kumla      
17104203 sön 17/10 11:30 sön 17/10 Trängen IP 1 F2008 Slutspel A Semifinal AIK FF 2 - 0 IF VP Uppsala Blå      
17104303 sön 17/10 11:30 sön 17/10 Trängen IP 2 F2008 Slutspel A Semifinal QBIK Vit 1 - 2 QBIK Blå      
17105402 sön 17/10 11:00 sön 17/10 Pettersbergs IP 11 v 11 P2007 Slutspel A 1/4 Final Eneby BK 0 - 3 IK Franke      
17105502 sön 17/10 11:00 sön 17/10 Lillåvallen 11 v 11 P2007 Slutspel B 1/4 Final Slätta SK 3 - 2 Västerås IK      
17105601 sön 17/10 11:00 sön 17/10 Transtensvallen Konstgräs 11 v 11 P2007 S Slutspel B Semifinal IFK Norrköping FK 1 - 2 Athletic FC Eskilstuna      
17102302 sön 17/10 10:50 sön 17/10 Lugnet 1 P2008 Slutspel A 1/4 Final Karlslunds IF 9 - 3 IF Karlstad Fotboll 2      
17102402 sön 17/10 10:50 sön 17/10 Lugnet 2 P2008 Slutspel A 1/4 Final Upsala IF 3 - 1 IK Sturehov      
17105201 sön 17/10 10:50 sön 17/10 Björkvallen (Latorp) 1 P2009 Grp B Hammarby IF FF P09-30 Färdig IF Eker Örebro 2      
17105301 sön 17/10 10:50 sön 17/10 Björkvallen (Latorp) 2 P2009 Grp B Adolfsbergs IK gul Färdig Enköpings SK UK 2      
17104202 sön 17/10 10:40 sön 17/10 Trängen IP 1 F2008 Slutspel B Semifinal Skiljebo SK 4 - 3 Rasbo IK      
17104302 sön 17/10 10:40 sön 17/10 Trängen IP 2 F2008 Slutspel B Semifinal Örebro SK Ungdom 2 - 1 IF VP Uppsala Orange